Darmowa dostawa od 300,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge
2018-04-27

JAK WYBRAĆ PLISOWANY PLAFON SUFITOWY

Na co trzeba zwrócić uwagę kupując plisowany plafon?Dlaczego postanowiliśmy poświęcić cały artykuł w naszym blogu plafonom z plisowanymi abażurami? Wydaje się, iż tego typu wyrób jest tak prosty, że nie ma o czym dyskutować. Okazało się jednak, że temat jest wart bliższemu przyjrzeniu się. Jako dystrybutor markowych plisowanych plafonów portugalskiej firmy PAULO COELHO mamy swoje doświadczenia i spostrzeżenia. Przypadkowo, korzystając z wyszukiwarki internetowej wyświetliły nam się zdjęcia oferowanych na polskim rynku plafonów tego typu. Zdjęcia, nawiasem mówiąc były wątpliwej jakości a opisy bardzo szablonowe i trudno z nich było dowiedzieć się czegoś więcej o towarze. Może celowo, by ukryć również jakość prezentowanych wyrobów i to sprowokowało nas by pochylić się nad tą grupą opraw oświetleniowych..
Wróćmy jednak do tytułu tego bloga i przed podjęciem decyzji o zakupie spróbujmy zwrócić uwagę na istotne kwestie, z których powinniśmy zdawać sobie sprawę. Poruszamy je być może w przypadkowej kolejności bo trudno z góry ustalić, które dla Państwa, jako potencjalnych nabywców, będą miały kluczowe znaczenie.
- Dobrej jakości, ostre zdjęcia produktu. Pokazanie go w wielu ujęciach, zarówno od frontu jak i od środka. Załączenie zdjęć pokazujących w dużym zbliżeniu jego istotne elementy.
Plisowany abażur od czarnego plafony suftowego Fragment czerwonego plafonu plisowanego z matową blendą Plafon sufitowy z plisą w jasno szarym kolorze

- Ocena czy tasiemka będąca kluczowym elementem plisowanego abażuru jest ciasno nawinięta na metalowy stelaż. Jeżeli nie to jest bardzo prawdopodobne, że zsunie się ona na bok i nawet osoba o benedyktyńskiej cierpliwości nie nasunie jej z powrotem na właściwe miejsce.
- Tasiemka powinna charakteryzować się takimi właściwościami, które zapewnią stały naciąg nawet gdy nagrzeje się ona pod wpływem ciepła emitowanego przez źródła światła znajdujące się wewnątrz plafonu. Jeżeli cena oferowanego w sieci plafonu znacznie odbiega w dół od innych podobnych plafonów, to możemy z dużym prawdopodobieństwem przyjąć, że producent tanich plafonów zaoszczędził na użytych do ich wykonania surowcach.
- Przed zakupem plafonu plisowanego niejeden z nas zada sobie pytanie jak go oczyścić z kurzu. Przede wszystkim tasiemka powinna być antystatyczna. Zadajcie niewygodne pytanie dystrybutorowi plafonów plisowanych czy też abażurów plisowanych – jaki jest współczynnik anty statyczności materiału, z którego plafon jest wykonany. Nie będziemy w tym miejscu edukować konkurencji i podawać ile powinien ten współczynnik powinie wynosić ale sugerujemy zadane takiego pytania nie mailowo, tylko telefonicznie z zaskoczenia.
- Materiał, z którego wykonana jest płyta mocowana do sufitu. Pamiętajmy, że ciepło emitowane przez źródła światła unosi się do góry a więc płyta powinna być z metalu, który wytrzyma podwyższoną temperaturę.
Plafon sufitowy - widok od środka po zdemontowaniu blendy  Oprawki na żarówki na metalowym panelu abażuru sufitowego Ciasno nawinięta tasiemka w biały plisowanym plafonie sufitowym

- Po zamontowaniu pomiędzy abażurem plafonu a sufitem powinna zostać niewielka szczelina co ma kapitalne znaczenie przy odprowadzeniu ciepła chyba że z góry przyjmiemy, że zastosujemy żarówki LED. Te nagrzewają się w niewielkim stopniu. 
- Czy producent plafonów lub jego dystrybutor oferuje jedynie małe, stosunkowo łatwe do wykonania plafony, czy też ma w swoim programie duże modele ponad 70-80 cm średnicy. To da odpowiedź na pytanie czy mamy do czynienia z wyrobnikiem czy z profesjonalistą.
- Jest naturalnym, że plafon powinien być wyposażony w blendę lub jak kto woli w dyfuzor. Jest to element, na którym mogą zalegać 'przysmażone' ćmy lub inne owady. Zwróćmy uwagę czy blendę da się łatwo zdemontować celem umycia, czy potrzebna będzie do tego super fachowa pomoc. 
Jeżeli nasuną się jeszcze jakieś pytania odnośnie plisowanych abażurów to chętnie odpowiemy i doradzimy.

Polecane

pixel