Darmowa dostawa od 300,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

TWISS - lampy do apartamentów

( ilość produktów: 26 )

Do apartamentów polecamy ceramiczne lampy TWISS


Jak zwykle we wzornictwie sprawdzają się najprostsze rozwiązania czego przykładem jest jedna z największych kolekcji lamp w programie marki ENVY o nazwie TWISS. Korpus tej lampy to nic innego jak smukły ceramiczny prostopadłościan, który został unieruchomiony przy podstawie, złapany za górne krawędzie i skręcony o około 90 stopni. Zwieńczony został prostopadłościennym abażurem, któremu w przeciwieństwie do podstawy oszczędzono ‘tortur’.
Nowoczesność tej lampy została dodatkowo podkreślona przez zastosowanie chromowanych elementów między korpusem a abażurem. Warto podkreślić, iż chromowana jest również oprawka żarówki, która dodatkowo posiada kulkowy przegub co pozwala niezwykle precyzyjnie ustawić abażur w pozycji pionowej.
Całość tej wyjątkowo zgrabnej i chętnie kupowanej lampy prezentuje się najlepiej w modernistycznych wnętrzach.
Lampy TWISS występują aż w pięciu zróżnicowanych wysokościach począwszy od modeli sypialnianych 40 i 52 cm i lampy stołowej 73 cm aż po lampy podłogowe 129 i 168 cm. Ta gama różnych wysokości lamp daje duże pole do popisu dekoratorom wnętrz poprzez łatwość wykorzystania ich w apartamentach i nie rozdzielonych ścianami pomieszczeniach gdzie strefa sypialniana sąsiaduje ze strefą wypoczynkową.
Kolejna zaleta to łatwość dopasowania lamp TWISS do istniejącej już lub projektowanej kolorystyki pomieszczenia, bowiem ich korpusy to jednokolorowe monolity. Katalog ENVY zawiera całą gamę szkliwionych ceramicznych korpusów, należy jednak pamiętać, iż przy specjalnych zamówieniach (np. wyposażenie pokojów hotelowych) kolorystyka tych lamp może być praktycznie dowolna i dopasowana do wizji i wymagań inwestora, co trudno osiągnąć przy zalewających rynek, chyba tylko ze względu na ceny, tradycyjnych lampach wykonanych z metalu.
Oprócz szkliwionej ceramiki warto jeszcze zwrócić uwagę na modele z lakierowaną ceramiką: połączenie matowego srebra korpusu lampy z półprzezroczystym abażurem Evasion w wersji srebrnej i wersji złotej w tej samej konfiguracji.

pixel