Darmowa dostawa od 300,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

DLACZEGO NASZE TEKSTYLIA DOMOWE MAJĄ TAK ATRAKCYJNE CENY ?

2016-08-14
DLACZEGO NASZE TEKSTYLIA DOMOWE MAJĄ TAK ATRAKCYJNE CENY ?

Czy bawełniane bieżniki na stół mogą być jeszcze tańsze?Zdajemy sobie sprawę z tego, że zbyt niska cena danego artykułu może wzbudzać podejrzenie potencjalnych nabywców, że mają do czynienia z towarem o obniżonej jakości, wybrakowanym, słabo sprzedającym się itp. Oczywiście najprościej byłoby podnieść cenę takiego artykułu do średniego poziomu rynkowego i cieszyć się zrealizowaną wysoką marżą, ale nie jest to naszym zdaniem postępowanie etyczne i nie widzimy powodu, dla którego mielibyśmy stosować tego rodzaju praktyki.
Skąd nasze przekonanie o atrakcyjnych cenach? Przeanalizujmy dla przykładu dwa pierwsze lepsze produkty, dla których łatwo znaleźć odpowiedniki w sklepach dużych „graczy” na rynku tekstyliów domowych:
a) Komplet stołowy o indeksie AZ00872 składający się z 4-ch bawełnianych serwetek o wymiarach 40x40 i 4-ch bawełnianych, prążkowanych podkładkach na stół 33x48 cm. Zapamiętajmy jego cenę: 47,90 złotych.
b) Komplet 4-ch (podkreślamy czterech a nie jednej sztuki) bawełnianych serwetek 40x40 cm, AZ02117 w cenie: 19,90 złotych.
Wielkanocne kolory tekstyliów na stół Jednokolorowa, fioletowa serwetka bawełniana 40x40 cm  Pasiasty bieżnik na ławę z dominującym żółtym kolorem

Odwiedziliśmy szereg butików prowadzących między innymi działy z artykułami do nakrycia i dekoracji stołu znajdujących się głównie w centrach handlowych i znaleźliśmy podobne do naszych serwetki. Możemy oczywiście dodatkowo dyskutować o gramaturze wyrobu, która tak naprawdę jest głównym elementem cenotwórczym. Nie da się ukryć, że duże firmy „do bólu” obniżają ten istotny dla końcowego wyrobu parametr. Zazwyczaj klient nie zauważy tego na pierwszy rzut oka albo nie ma możliwości porównania. Z naszej wiedzy wynika, że właściwe instytucje nie wprowadziły jeszcze celem ochrony konsumenta obowiązku informowania na metkach o gramaturze tekstyliów domowych. Na razie jesteśmy na etapie podawania składu tkaniny co reguluje Rozporządzenie RM z 2001 roku ale nie mamy pewności na ile respektowane są jego przepisy.
Wracając jednak do odnalezionych serwetek nasza uwagę zwrócił fakt, że z reguły oferowane były po jednej sztuce a cena takiej serwetki wahała się w granicach 10,- złotych. Aby więc dorównać do poziomu rynkowego musielibyśmy wspomniany bawełniany komplet stołowy wycenić w granicach 99,- złotych, natomiast komplet serwetek na około 39,- złotych. Przyznacie, że dosyć szokujące porównanie.
Skąd więc te różnice w cenach?
Jesteśmy przede wszystkim importerem tekstyliów domowych z długoletnim doświadczeniem. Skutecznie pomijamy wszelkich pośredników a nasz dostawca obsługuje jedna z największych sieci handlowych w USA. Gdy akceptujemy wyroby skierowane na tamtejszy rynek, podłączamy się pod wielkoseryjną produkcję przy zachowaniu cen wynikających z tzw. efektu skali.
Praktyczne bawełniane podkładki do kuchni w ciepłych beżowo brązowych kolorach Podkładki pod talerze wykonane ze 100 procentowej bawełny Kolekcja beżowo brązowych tekstyliów z bawełny do dekoracji stołu

Podstawowym surowcem do produkcji tekstyliów domowych jest bawełna. Jej ceny podlegają okresowym wahaniom i nie bez znaczenia jest moment, w którym zostaje zakupiona. Dla naszego dostawcy, który po prostu jest w tym biznesie pewne trendy cenowe są do przewidzenia i dzięki i jego sugestie dotyczące najwłaściwszego momentu zakupu surowca sprawdzają się znakomicie.
Te dwa wspomniane czynniki spowodowały swego czasu pewne komplikacje gdy cliliśmy nasz kontener z tekstyliami domowymi w Hamburgu. Niemieccy celnicy zakwestionowali wartość zgłoszonego do odprawy towaru i zmusili nas do zapłacenia cła od podwyższonej przez nich wartości szantażując nas zatrzymaniem kontenera jeżeli tego nie uczynimy. Nie mając innego wyjścia zapłaciliśmy swoisty „haracz”. Po ściągnięciu stosownej dokumentacji od naszego dostawcy i po złożeniu odwołania odzyskaliśmy po ponad pół roku nadpłacone kwoty. Budżet naszego sąsiada z zachodniej granicy jakoś to wytrzymał.
Powodów, dla których nasze tekstylia domowe są tak chętnie nabywane przez klientów jest znacznie więcej ale nie będziemy udzielali wskazówek naszym konkurentom i odbierali im przyjemności dochodzenia przez wiele lat do tych rezultatów.
Komplet bawełniany na stół w pastelowych kolorach Fioletowe, bawełniane obrusy na stół i serwetki z mereżką  Zestaw tekstyliów do domu składający się z podkładki, serwetki bawełnianej i obrączki na serwetkę

Zachęcamy do zapoznania się z naszą pełna ofertą tekstyliów domowych natomiast tych, którzy mają odrębne zdanie co do ich jakości i poziomu cen prosimy o rzeczowe komentarze do tego bloga.
Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2016
pixel