Darmowa dostawa od 300,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Abażury do lamp

Potrzebujesz zmienić abażur w lampie? Przeczytaj ten artykuł i napisz do nas.

 

Kolekcja abażurów do nowoczesnych lamp

 

Abażur to element lampy, który najczęściej podlega wymianie ze względu na przybrudzenie, uszkodzenie, chęć dopasowania do koloru ściany, która właśnie została przemalowana lub po prostu ze względu na zmieniające się trendy w wyposażeniu wnętrz.
Potrzeby klientów w tym zakresie ze względu na kształt, kolor, rodzaj materiału, wielkość oprawki i sposób mocowania są tak zróżnicowane, że nie sposób mieć wszystkie możliwe abażury w stałej ofercie. Przeciętne sklepy lub stoiska z oświetleniem w marketach dysponują zazwyczaj bardzo ograniczoną gamą abażurów, zazwyczaj o niewielkich gabarytach. U nas możesz zamówić praktycznie abażur o dowolnych rozmiarach. Ten tekst przeplatamy wybranymi zdjęciami abażurów od naszych lamp dekoracyjnych. Jak widać preferujemy proste, nowoczesne formy wykonane z jednokolorowych materiałów. Większość z tych abażurów możemy zaproponować w wersji do podwieszenia łącznie z niezbędnym osprzętem (przewody, oprawki, kopułki, blendy itp.)   

Abażur bordowy Abażur w zaświeconej lampie stołowej Abażur turkusowy o oryginalnym kształcie

Ciekawa faktura abażuru od lampy stołowej FUSION Przepuszczający światło złoty abażur zastosowany w lampie podłogowej TWISS Często stosowany w wielu lampach czarny abażur ze złotym podbiciem
Jeżeli znajdziesz w markecie abażur do lampy o wyjątkowo zachęcającej cenie to zapytaj sprzedawcę o parametry materiału, z którego został wykonany. Zapytaj o stopień antystatyczności gdyż elektryzujące się materiały a w szczególności te sztuczne, zawierające tanie poliestry łatwo się elektryzują i szybko przyciągają kurz. Mało który producent dodaje czynniki antystatyczne do materiałów na abażury bo to podraża koszt takiego materiału a klient i tak tego nie zauważy kupując tani bubel. Po krótkim czasie stwierdzi, że abażur mocno się zakurzył, że trudno go oczyścić i pójdzie w to samo miejsce kupić 'drugą szmatę' na podłożu z folii, naciągniętą na druty nie do końca właściwie zabezpieczone na dłuższy czas przed korozją bo ta operacja to też dodatkowy koszt.
Wspomniana folia, to kolejny element pozwalający znacznie obniżyć końcową cenę wyrobu. Folia a tym samym cały abażur, powinna wytrzymać bardzo długo. Tymczasem po paru miesiącach staje się krucha pod wpływem ciepła żarówki lub po prostu zmienia kolor z białego na mniej lub bardziej zszarzały lub pożółknięty. Czy producent, który ma dostarczyć tani abażur do lampy zastosuje w nim wysokiej jakości folię?  
Lata doświadczeń w handlu nauczyły nas, że przykładowo na Dalekim Wschodzie można kupić określony produkt za dowolną wskazaną lub wynegocjowaną cenę. Kupujący nie ukrywa radości gdy w końcu zmęczony przedłużającymi się 'targami' Chińczyk nie dając po sobie poznać co myśli o drugiej stronie kiwa głową na znak, że przyjął do wiadomości oczekiwania a właściwie żądania kupca. Realizacja tak wynegocjowanego kontraktu ma jednak jeden z następujących finałów:
a) Kupujący nigdy nie otrzymuje towaru zamówionego za nierealną cenę
b) Towar dla kupującego wchodzi do produkcji z bardzo dużym opóźnieniem gdy producent zrealizował już wszystkie inne zamówienia, gwarantujące mu osiągnięcie zakładanego zysku
c) Kupujący otrzymuje w końcu zamówiony towar ale jego jakość i użyte do produkcji surowce są adekwatne do żądanej ceny.
Pamiętajmy zatem, że każda cena, zarówno ta rażąco wysoka jak i niewiarygodnie niska, jest czymś uzasadniona dopóki nie mamy do czynienia z monopolem. Poza tym gdy najważniejszym parametrem abażuru staje się jego cena to nigdy nie będzie to szło w parze z jakością i precyzją wykonania.

 Jedna z trzech wersji kolorystycznych abażuru do lampy podłogowej ALLOW Ciekawie prezentujący się abażur przy zaświeconej lampie podłogowej ARP Wyrazista faktura złotego abażuru lampy stołowej EROCK

Nasi partnerzy z Portugalii stosują do lamp tylko i wyłącznie materiały na abażury od sprawdzonych i renomowanych producentów ale nie będziemy podpowiadać konkurencji gdzie ich szukać i jak sprawdzić jakość tych wyrobów.

Obejrzyj nasze lampy stołowe, podłogowe i lampki nocne. Czy któryś z użytych tam abażurów spełni Twoje wymagania? Może ma odpowiedni kształt ale wolałbyś go mieć w innym kolorze. Napisz do nas a postaramy się sprostać Twoim potrzebom lub

 

przejdź na stronę a-z-decor.eu gdzie znajdziesz kilkadziesiąt propozycji abażurów dostępnych od ręki. 

     
Zachęcamy również do przeczytania naszego artykułu o abażurach wiszących, który umieszczony jest na naszym blogu lub dostępny bezpośrednio pod tym linkiem

pixel