Darmowa dostawa od 300,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

NOWOCZESNE WISZĄCE ABAŻURY KONTRA TRADYCYJNE ŻYRANDOLE

2017-07-01
NOWOCZESNE WISZĄCE ABAŻURY KONTRA TRADYCYJNE ŻYRANDOLE

Powiesimy każdy materiałowy abażur.


Czy tradycyjne żyrandole z fantazyjnie ukształtowanymi metalowymi ramionami zakończone małymi stożkowymi abażurami lub szklanymi klosikami odchodzą powoli do lamusa? Jeżeli tak, to co o tym przesądza?
Nie udało się nam dotrzeć do profesjonalnych badań rynku w tym zakresie. Obserwujemy natomiast pewne trendy na podstawie rozmów z projektantami i dekoratorami wnętrz jak również z klientami, którzy w bezpośrednich rozmowach przedstawiają nam swoje oczekiwania i w końcu składają zamówienia.
Nowoczesne źródła światła takie jak żarówki energooszczędne i LED’y emitują wystarczająco dużo lumenów i nie ma już potrzeby instalowania żyrandoli z dużą ilością tradycyjnych żarówek aby dostatecznie rozświetlić pomieszczenie.
Poza tym coraz częściej stosowane podwieszane sufity oraz sufity z karton gipsu nie udźwigną ciężkiej wiszącej lampy, dlatego też w takich pomieszczeniach najlepiej sprawdzą się lekkie zwisy składające się praktycznie z abażuru zawieszonego zawieszonego na samym elektrycznym przewodzie. Czasami stosowana jest cienka metalowa linka a przewód elektryczny swobodnie zwisa doprowadzając prąd do lampy, która w tym przypadku niekoniecznie musi wisieć tam gdzie kiedyś wyprowadzono z sufitu kable. Szereg profesjonalnych rozwiązań w tym zakresie znajdziecie w ofercie naszego partnera PAULO COELHO®.
Lampa składająca się z dwóch białych stożkowych abażurów z poziomym prętem do regulacji ich wzajemnego położenia Dwa czerwone wiszące abażury w kształcie walca z jednym podłączeniem do prądu.   Białe plisowane abażury połączone lekko wygiętą chromowaną belką z dekoracyjnym drewnianym elementem
Czarna lampa wisząca Czarne plisowane abażury Duży czarny abażur

Nowocześnie zaaranżowane pomieszczenia wymagają równie nowoczesnego oświetlenia. Oferta rynku jest bardzo bogata ale jeżeli chcemy osiągnąć interesujący efekt i nie nadwyrężyć przy okazji budżetu przeznaczonego na wyposażenie lub modernizację to warto rozważyć zainstalowanie podwieszanych abażurów o prostych geometrycznych kształtach. Ilość rozwiązań, które możemy zaproponować jest praktycznie nieograniczona. Kto obejrzał już nasze lampy stołowe lub podłogowe to zauważył ile różnych kształtów abażurów jest w nich zastosowanych począwszy od zwykłych walców lub ściętych stożków, poprzez abażury owalne, kwadratowe, prostokątne a skończywszy na tym turkusowym prezentowanym na zdjęciu poniżej.
Cylindryczny abażur Turkusowa lampa Stożkowy abażur

Cylindryczny abażur Białe zwisy nad barem Lampa z plisowanym kremowym abażurem
Jeżeli teraz każdy z tych kształtów zaproponujemy w paru lub parunastu różnych wielkościach a potem zaczniemy zmieniać materiały to już dalej nie musimy nikogo przekonywać, że nie będzie problemu z dopasowaniem takiej lampy wiszącej do istniejącej we wnętrzu kolorystyki i z nawiązaniem do funkcjonujących w pomieszczeniu brył. Skoro już mówimy  materiałach to proponujemy gładkie materiały jednokolorowe lub modne ostatnio plisy. Te ostatnie w zależności od koloru lub kształtu stelaża (płaski lub rozbudowany) dają ciekawe efekty świetlne.
Bordowe abażury  Białe wiszące abażury Jasno szare abażury

Kolejnymi istotnymi elementami wiszącej, materiałowej lampy są blendy (dyfuzory), oprawki na żarówki, przewody elektryczne, zawieszenia oraz parametry materiału, przeznaczonego na abażur ale to osobny duży temat do przedstawienia w osobnym artykule lub do uzgodnienia przy konkretnym projekcie.
Zachęcamy do obejrzenia wybranych propozycji z już zrealizowanych projektów, które mamy nadzieje będą źródłem inspiracji do stworzenia nowych opraw oświetleniowych.
Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2017

Polecane

pixel