Darmowa dostawa od 300,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

LAMPY DO SYPIALNI Z CERAMCZNYMI KORPUSAMI

2014-12-05
LAMPY DO SYPIALNI Z CERAMCZNYMI KORPUSAMI

Czym kierujemy się wybierając lampę do sypialni?

 

Przede wszystkim musimy się umówić co rozumiemy pod pojęciem lampa do sypialni, jakie kryterium decyduje o tym, że daną lampę umieściliśmy w kategorii asortymentowej ‘Lampki nocne’ a nie na przykład ‘Lampy stołowe’. Zasadniczo kierujemy się wysokością danej lampy i przyjęliśmy, iż te które mieszczą się w przedziale do 55 cm będziemy traktować jako lampy sypialniane. Jak zwykle od każdej reguły są wyjątki i niektóre lampy o stosunkowo pokaźnych korpusach zostały przydzielone do kategorii ‘Lamp stołowych’. O ostatecznym przeznaczeniu lampy zadecyduje jak zwykle jej użytkownik, tak więc nasze sugestie prosimy traktować jedynie jako próbę wstępnej klasyfikacji.

Jedna z wielu wersji kolorystycznych lampy do sypialni o nazwie IVETTE Lampka nocna AIKO zapewni wyjątkowo nastrojowe światło Stabilna lampka sypialniana ALISA w wersji brązowej

Jakimi parametrami powinna się charakteryzować lampa do sypialni? Przede wszystkim powinna dobrze pasować do otoczenia zarówno stylem, fakturą powierzchni korpusu lub abażuru jak i pod względem kolorystycznym. Tu mamy jednak dużą dowolność bo czasami wystarczy, iż tylko któryś z elementów lampki nawiąże do przedmiotów znajdujących się w pobliżu. Może to być na przykład chromowana lub drewniana podstawka. Z kolorami jest jeszcze łatwiej. Może to być podobieństwo do koloru ściany, narzuty na łóżku, znajdującego się w pobliżu obrazu itd. Czasami wystarczy utrzymać się w jakiejś kolorystycznej konwencji – pastele, glamour, przetarcia koloru. Niekiedy dobrym wyborem może być odpowiedni kontrast kolorów występujących w lampce w stosunku do kolorów sąsiadujących przedmiotów lub mebli. Jeżeli mamy wątpliwości najlepiej poradzić się specjalisty od dekoracji wnętrz, który posiada stosowne wykształcenie, na bieżąco śledzi rynkowe TRENDY i przede wszystkim ma duże doświadczenie poparte referencjami.
Jeżeli jednak chcemy polegać na własnym wyczuciu to najłatwiej będzie dokonać ewentualnego wyboru w oparciu o lampki nocne utrzymane tylko w jednym, co najwyżej w dwóch kolorach. Znakomita większość lamp pokazywanych na naszej to właśnie tego typu lampy – proste geometryczne kształty, brak jakichkolwiek ‘ozdobników’,  limitowana gama kolorów. Prosimy pamiętać, że to co pokazujemy na stronie nie wyczerpuje naszych możliwości. Dysponujemy szeroką gamą glazur oraz lakierów i często możemy dany model lampy zmodyfikować pod względem kolorystycznym poprzez zmianę kolorów ceramiki lub abażuru. Jest to możliwe nawet przy niewielkich zamówieniach.

Ustawna lampka do sypialni OREA w wersji złotej Lampa do sypialni CHOCO - oryginalny kształt ceramicznej podstawy Lampka nocna OLA z charakterestycznym okiem występuje w paru różnych kolorach

Innym ważnym elementem przy wyborze lampy do sypialni są jej proporcje. Zazwyczaj na małych szafkach nocnych nie ma zbyt wiele miejsca a chcielibyśmy oprócz lampki położyć tam budzik, okulary, książkę lub telefon komórkowy, z którym nie możemy rozstać się nawet w nocy. Wtedy doskonale sprawdzą się lampki z owalnym abażurem gdyż dadzą się maksymalnie dosunąć do ściany. Nie bez znaczenia będzie również kształt korpusu. Ideałem pod tym względem wydaję się być lampka nocna OREA występująca aktualnie w dwóch wersjach kolorystycznych i spełniająca jednocześnie dwa wspomniane warunki.
I w końcu trzeci ważny czynnik to stabilność lampki, która zależy od położenia jej środka ciężkości w stosunku do całkowitej wysokości. Tu do polecenia mamy szereg modeli takich jak PERLA I, PERLA II, ALISA, CHANEA, OSCAR i wyjątkowo elegancka lampka STEADY. Jej nazwa nie została wybrana przypadkowo.

Niewielka lampka nocna CHANEA z ceramicznych elementów Ceramczna lampa do sypalni IZA - przy niej spokojnie zaśniesz Wyjątkowo stabilna lampka nocna STEADY ze złotą ceramiczną podstawą

Zapraszamy do zapoznania się prawdopodobnie z największą w Polsce kolekcją ceramicznych lampek do sypialni i życzymy dobrej nocy w ich towarzystwie.

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2014
pixel