Darmowa dostawa od 300,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

PERLA - nowoczesne lampy

( ilość produktów: 44 )

Lampy PERLA do nowocześnie zaaranżowanych wnętrz

 

PERLA to nazwa grupy lampek nocnych, lamp stołowych oraz wysokich lamp podłogowych stale rozwijana począwszy od początku 2010 roku. Są wyjątkowo łatwo rozpoznawalne, gdyż ich korpus stanowią najprostsze bryły geometryczne jakimi są kule. Najmniejsza lampka PERLA I, jak się łatwo domyśleć ma tylko jedną kulę umieszczoną pomiędzy cylindrycznym abażurem i ceramiczną podstawą w kształcie walca. Ten prosty model pozostał niezmieniony do dziś jeżeli chodzi o kształt elementów. Zmieniamy jedynie ich kolory, przy czym w większości przypadków abażury i podstawy są monochromatyczne.

 

Lampka nocna PERLA I w wersji szarej

 

Równolegle z lampkami PERLA I wprowadziliśmy lampę stołową PERLA III. Tu modyfikacje trwają bez końca i dotyczą głównie podstawy – ceramiczna kwadratowa lub okrągła, drewniana cieńsza lub grubsza. Abażur cylindryczny lub w kształcie ściętego stożka. W zasadzie funkcjonują równolegle wszystkie modele bo gdy tylko któryś próbujemy wycofać natychmiast klienci o niego pytają.

 

Lampa gabinetowa PERLA III w bieli


W trakcie tych modyfikacji wyodrębnił się model lampy, w którym pomiędzy kulami umieściliśmy dwa ceramiczne dyski lub jak kto woli pierścienie. Zyskał on dzięki temu trochę na wysokości i nazwaliśmy go SATURN. W zasadzie występuje on tylko w srebrno czarnej kombinacji kolorów z cylindrycznym abażurem ale mamy też przygotowaną nieźle prezentującą się wersję, w której na przemian występuje ciemny matowy brąz i bardzo popularny w innych modelach lamp opalizujący brąz.
Nieco później powstała grupa lamp BILBA reprezentowana przez modele z czterema lub sześcioma kulami na grubej kwadratowej podstawie. W tej ostatniej zastosowano nieco większe kule.

 

Lampa gabinetowa BILBA z czterema kulami Lampa podłogowa BILBA z 6-cioma czarnymi kulami

 

Po próbie zmiany podstawy na drewnianą odeszliśmy ostatecznie od tego modelu proponując klientom konkurencyjny model PERLA IX, który do dziś lansujemy. Ma on przede wszystkim tej samej wielkości kule co w lampie stołowej PERLA III dzięki czemu obydwie lampy można ustawić w tym samym pomieszczeniu. Ciężka, drewniana podstawa lakierowana na ten sam kolor co kule zapewnia lampie, mimo 170 cm wysokości, wystarczającą stabilność i w przeciwieństwie do podstawy ceramicznej wytrzyma przypadkowe uderzenie szczotką od odkurzacza.

 

Lampa podłogowa PERLA IX szkliwiona na opalizujący brąz Stożkowy abażur białej lampy podłogowej PERLA IX Czarna lampa podłogowa PERLA IX Lampa podłogowa PERLA IX w wersji szarej


W międzyczasie obok minimalistycznej lampki nocnej PERLA I wprowadziliśmy nieco większą lampę nocną PERLA II zwiększając proporcjonalnie cylindryczny abażur. Jest to więc alternatywa do wykorzystania w większych sypialniach.

 

Lampa nocna PERLA III ze szkliwem w opalizującym brązie Fragment lampy sypialnianej PERLA II w kolorze cappucino Lampa podłogowa z cylindrycznym abażurem


Aktualnie grupa lamp PERLA występuje w sześciu wersjach kolorystycznych: biała, czarna, opalizujący brąz, cappuccino, szara i ostatnio wprowadzona do dystrybucji wersja złota z podstawą i abażurem w kolorze kości słoniowej. Prosimy pamiętać, że istnieje możliwość, nawet przy niewielkich zamówieniach, przygotowania na życzenie kolejnych wersji tych efektownych lamp. Dysponujemy w tym celu szeroką gamą wzorników glazur, lakierów i faktur. 
Warto podkreślić, iż wszystkie wyższe modele lamp PERLA posiadają innowacyjną oprawkę na kulistym przegubie co pozwala idealnie wypoziomować abażur lub skierować światło w dowolnym kierunku.
Mimo, iż lampy PERLA nie są prezentowane w katalogach ENVY polecamy je gorąco do nowoczesnych i przestronnych wnętrz.

pixel